• info@ozlemkoc.com.tr
 • +90 312 566 1615

Zirkonyum ve Porselen Kaplama
Ankara | Batıkent

 • 15784 Görüntüleme
 • 22 Mart 2018

Diş hekimleri, kayıp diş dokularının restorasyonunda estetiğin sağlanabilmesi için diş rengine uygun materyaller kullanarak doğal restorasyonlar elde etmeye çalışmışlardır ve bunun içinde porselenden yararlanmaktadırlar. Metal destekli porselen restorasyonlar en yaygın olarak uygulanan sabit protetik restorasyonlar olmalarına rağmen, özellikle estetiğin ön plana çıktığı bölgelerde metal alt yapıları nedeniyle metal renginin diş etine yansıması beklentileri karşılamakta yetersiz kalabilmektedir. Estetik beklentilerin artması, teknolojik gelişmeler metal desteksiz seramikleri ön plana çıkarmıştır. Metal desteksiz tam porselen estetik sistemler (zirkonyum, IPS Empress, Ips Empress II, IPS E.max Press vs. tam seramik sistemler) doğal dişe çok yakın estetik sonuçlar alınabilmesini sağlamaktadır. Protetik restorasyonların başlangıç estetik başarısı restoratif materyal ve doğal diş arasında mükemmel renk uyumuna bağlıdır. Bu renk uyumunun stabilitesi, restorasyonun uzun dönem estetik başarısını getirir. Vakaya göre ön bölgede estetiğin istendiği durumlarda zirkonyumdan daha estetik metal desteksiz tam porselen sistemleri kullanılır.

Zirkonyum ve Porselen Kaplama Ankara | Batıkent

Metal desteksiz tam porselen estetik sistemlerin avantajları:

 • Doku dostudurlar, biyolojik uyumları çok iyidir.
 • Işık geçirgenlikleri sayesinde doğal diş rengine çok yakın bir renk elde edilebilir, estetiktirler.
 • Dişetinde metal yansımasına sebep olmazlar.
 • Ağızda metalik bir tat olmaz
 • Aşınmaya karşı dirençlidirler.
 • Metal alerjisi olan bireylerde metal desteksiz tam porselen estetik sistemler metal içermediklerinden dolayı rahatlıkla kullanılabilir.
 • Doğal diş dokusuna yakın ısı iletkenliğine sahiptirler.
 • Porselen yüzeyinde metal yüzeyine oranla daha az plak birikir.
 • Diş etleriyle mükemmel uyuma sahiptir.
 • Metal desteksiz tam porselen estetik sistemleri özel diş kesimleri sayesinde diş etine baskı yapmazlar.
 • Zirkonyum ve Porselen Kaplama Ankara | Batıkent

  Metal desteksiz tam porselen estetik sistemler kimlere uygulanabilir?

 • Travma ya da çürük nedeniyle kırılmış dişlerde
 • Doğumsal ya da kazanılmış diş renklenmelerinde
 • Abrazyon, atrizyon ya da erozyon sonucu aşınmış dişlerde
 • Diastema vakalarında
 • Normal diş kavsinden sapma gösteren dişlerde, anatomik yapıyı sağlayarak estetik ve çapraşıklığı düzenlemek amacıyla
 • Şekil bozukluğu olan dişlerde
 • Doğumsal ya da kazanılmış diş eksikliklerinde
 • Aşırı harabiyeti olan kanal tedavili dişlerde
 • Çene-yüz protezlerinde
 • Metale karşı lokal doku reaksiyonu ve alerjisi olan kişilerde
 • İmplant üstü restorasyonlarda endikedir.

 • Ips Empress II: 1990’ların sonunda kırılma dayanıklılığı diğer materyallere göre daha yüksek olan IPS Empress II geliştirilmiştir. %60 oranında lityum disilikat kristalleri içeren IPS Empress II tam porselen sistemi ile özellikle ön dişlerde ışık geçirgenliğinin çok iyi olmasından dolayı tercih edilir, arka bölge için çiğneme kuvvetlerine karşı çok dayanıklı değildir.

  Ips e.max Press: 2005 yılında geliştirilen preslenebilir ingotlara sahip %70 lityum disilikat içerikli bir cam seramik materyalidir. Sistemin Empress II sisteminden farkı, estetik kaliteyi arttırması yanında oldukça dirençli olmasıdır.

  Zirkonyum: Metal desteksiz tam porselen estetik sistemler içerisinde restorasyonların güçlendirilmesi amacı ile en son geliştirilen alt yapı materyali, CAD/CAM (bilgisayar destekli dizayn/üretim) teknolojisi kullanılarak şekillendirilebilen zirkonyum olmuştur. Zirkonyum, korozyona karşı dirençlidir. Birçok ortamda zirkonyum, titanyum ve paslanmaz çeliğe göre daha dayanıklıdır. Üstün fiziksel özellikleri, estetik, renk avantajları ve biyolojik uyumları ile diş hekimliğinde; özellikle çok üyeli kuron-köprü protezlerinde, implant destekli protezlerde kullanılmaktadırlar. Arka bölge köprülerde metal destekli seramiklere önemli bir alternatif oluşturmaktadırlar. Zirkonyanın bükülme direnci diğer seramikler ile kıyaslandığında 800-1000 MPa aralığında çok büyük bir değerdedir.

  Otomatik Kapı Ankara

  metal etiket

  seksiyonel kapı

  ankara ceza avukatı

  ankara şehirlerarası nakliye

  bez çanta

  ankara boşanma avukatı

  şahin ilgi

  otomatik kapı fiyatları

  yükseköğretim hukuku

  Miami Tattoo

  Google Yorumları

  Bizim için Ne Dediler?

  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “Sizinle yaklaşık 6yıldır tanışıyoruz. İyi ki de öyle olmuş.Aile diş hekimim iz oldunuz.Özellikle hijyen, ilgi alakanız ve profesyonelliğiniz bizi size bağladı. Diş tedavisi sonrası inanın ertesi gün hiç bir işlem yaptırmamış gibiyim.Çok başarılısınız. Emeğinize sağlık...”

  Gülay Akbaba
  Ankara Tavsiye Diş Hekimi
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “Özlem hanım ve ekibi 4 yıldır her türlü diş rahatsızlığımda ellerinden gelen her desteği verdiler. Taşınmama rağmen güvenebildiğim tek yer oldukları için halen kendilerine geliyorum. Güvenle tercih edilebilecek bir merkez.”

  Tunay Gerikoglu
  Ankara Tavsiye Diş Hekimi
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “Memleketin bütün güleryüzlü,naif,disiplinli ,titiz dis hekimleri bu klinikte toplanmış net.Ankara'da kesinlikle daha iyi daha temiz bir klinik daha iyi bir ekip bulamazsiniz.Ìşlemi gerceklestiren hocam bir yandan isini yapip bir yandan saniye saniye beni teskin etmeye uğrastı sagolsun.ìşini iyi yapan insanlar iyi ki var.Baska yer aramayınız efendim.”

  Fatma Gümüş
  Ankara Diş Hekimi Tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “Bir akrabamın ve ablamın tavsiyesi ile protez ve implant işlemlerim için Özlem Hanım a başvurdum.Öncelikle güleryüzü ve sıcaklığı daha sonra da bilgilendirmesi ile kendisine hayran kaldım.Tüm işlemlerim boyunca Samsun dan Ankara ya gelmeyi sırf Özlem Hanım için göze aldım.Ve asla pişman olmadım.Sürecim çok rahat geçti Sonuç ise mükemmel oldu.Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim herkese tavsiye ederim.”

  Münevver Bilgili
  Ankara Diş Hekimi Tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “Yolum Dr Özlem Koç ile kesiştiği için çok şanslıyım,kendisine implant ve protez için başvurdum, öncelikle kişiliğine ve bilgisine hayran kaldım daha sonra aile ortamı gibi olan kliniğinde tüm korkumu yendim kendimi güvende hissettim,sonuç beklentimin üzerinde oldu.Hijyeni uzmanlığı ortamının sıcaklığı ile öncelikle Özlem Hanım a ve ekibine teşekkürü borç bilirim.Tüm içtenliğimle herkese tavsiye ederim.”

  Mediha Türk
  Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “Özlem hanımla 7 yıldır tanışıyoruz ilk hastalarındanım güler yüzlü olmaları samimiyetleri ile her türlü rahatlığı sağlayan titiz ve özenli çalışmalarıyla çok memnun kaldığım klinik.Herkezin gitmesini tavsiye ederim…”

  Senem Akdere
  Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  “35 yıllık Sağlık Eğitimcisi ve Sağlık çalışanı olarak Profesyonellik, tecrübe, hijyen ve nezaketi bir arada gördüğüm ender kliniklerden. Başarılarınızın devamını dilerim. Teşekkürler.”

  Harun Fidancı
  Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
  ankara diş kliniği tavsiye

  özlem koç google yorumları

  img
  Bize 7/24 ulaşabilirsiniz!

  Sağlığınız Bizim için Değerli...

  0555 108 57 07