• info@ozlemkoc.com.tr
  • +90 312 566 1615

Diş Beyazlatma (Bleaching)
Ankara | Batıkent

  • 2316 Görüntüleme
  • 14 Nisan 2020

Diş beyazlatma (bleaching), çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini kimyasal bir jel kullanarak kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan bir işlemdir. Dişin organik yapısındaki pigmentasyonun oksidasyonu ile diş renginde açılma meydana gelir. Beyazlatma işleminde özel olarak hazırlanan jel dişlere uygulanır, ışık kaynağıyla jelin içerisindeki madde aktive edilerek reaksiyonun hızlandırılması sağlanmış olur. Tedavi süresi 1 saatten daha kısadır ve anında sonuç vermektedir. İşlem bittiğinde sonuç hemen gözlenir.

Diş Beyazlatma Batıkent Ankara
Artık dişlerinizin rengi gülüşünüzü kısıtlamasın, beyazlatma sonrası sağlıklı ve beyaz dişlerinizle rahatça gülümsemek sizin elinizde.

Beyazlatma sonrasında dişlerde geçici bir hassasiyet meydana gelebilmektedir, ancak dişin sinirleri üzerinde geri dönüşümü olmayan bir hasar yapmamaktadır. Hassasiyet 1-3 gün içerisinde geçmektedir. Beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Aşırı sigara, çay ve kahve tüketimiyle diş renginde bir miktar geriye dönüş olabilmektedir. Böyle bir durumda genellikle birkaç yıl sonra tekrar bir seans daha uygulamayla beyazlatma pekiştirilmiş olur. Beyazlatma işlemi dolgu ve porselenlerin rengini etkilememektedir, bu yüzden bu restorasyonların renginin beyazlatma sonrasında yeniden değerlendirilmesi gerekir.

Diş Beyazlatması sonrası dikkat edilecek hususlar:

Diş beyazlatma (Bleaching) sonrasında genellikle hastalarda az ya da çok hassasiyet görülebilmektedir (çok nadir olarak hiç görülmeyebilir) ancak bu hassasiyetler geçicidir. Özellikle ilk gün hastanın anti enflamatuar özellikli bir analjezik (ağrı kesici) kullanması hasta konforunu arttırır.

İlk birkaç gün dişler hassas olduğu için aşırı soğuk ya da sıcaktan kaçınılmalıdır. Her türlü renk verici yiyecek ya da içecek yasaktır. Özellikle ilk 3 gün çok hassastır, fakat idealinde 1 hafta–10 gün dikkat edilmelidir.

Sigara, çay, kahve, çikolata, kırmızı şarap, kola, vişne suyu, salça gibi renk verici ürünler işlem bitimini takiben 1 hafta süreyle kullanılmamalıdır. Aksi takdirde elde edilen beyazlık geri dönecektir.

Sararmış dişler nasıl beyazlar?

Diş taşı temizliğinden sonra sigara, çay ve kahvenin dişlerde yarattığı renklenme polisaj yani parlatma işlemleriyle giderilir ve dişlerin ana tonuna kadar beyazlama elde edilir. Ama bazen hastalarımız dişlerinin ana tonununda beyazlamasını isterler. O zaman bleaching adı verilen beyazlatma yapılmaktadır. Diş beyazlatma (bleaching), çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini kimyasal bir jel kullanarak kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan bir işlemdir. Tedavi süresi 1 saatten daha kısadır ve anında sonuç vermektedir.

İşlem bittiğinde sonuç hemen gözlenir. Bleaching sonrasında dişlerde geçici bir hassasiyet meydana gelebilmektedir, ancak dişin sinirleri üzerinde geri dönüşümü olmayan bir hasar yapmamaktadır. Hassasiyet 1-3 gün içerisinde geçmektedir. Beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Aşırı sigara, çay ve kahve tüketimiyle diş renginde bir miktar geriye dönüş olabilmektedir. Böyle bir durumda genellikle birkaç yıl sonra tekrar bir seans daha uygulamayla beyazlatma pekiştirilmiş olur. Beyazlatma işlemi dolgu ve porselenlerin rengini etkilememektedir, bu yüzden bu restorasyonların renginin beyazlatma sonrasında yeniden değerlendirilmesi gerekir.

Otomatik Kapı Ankara

metal etiket

seksiyonel kapı

ankara ceza avukatı

ankara şehirlerarası nakliye

bez çanta

ankara boşanma avukatı

şahin ilgi

otomatik kapı fiyatları

yükseköğretim hukuku

Miami Tattoo

Google Yorumları

Bizim için Ne Dediler?

ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Sizinle yaklaşık 6yıldır tanışıyoruz. İyi ki de öyle olmuş.Aile diş hekimim iz oldunuz.Özellikle hijyen, ilgi alakanız ve profesyonelliğiniz bizi size bağladı. Diş tedavisi sonrası inanın ertesi gün hiç bir işlem yaptırmamış gibiyim.Çok başarılısınız. Emeğinize sağlık...”

Gülay Akbaba
Ankara Tavsiye Diş Hekimi
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Özlem hanım ve ekibi 4 yıldır her türlü diş rahatsızlığımda ellerinden gelen her desteği verdiler. Taşınmama rağmen güvenebildiğim tek yer oldukları için halen kendilerine geliyorum. Güvenle tercih edilebilecek bir merkez.”

Tunay Gerikoglu
Ankara Tavsiye Diş Hekimi
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Memleketin bütün güleryüzlü,naif,disiplinli ,titiz dis hekimleri bu klinikte toplanmış net.Ankara'da kesinlikle daha iyi daha temiz bir klinik daha iyi bir ekip bulamazsiniz.Ìşlemi gerceklestiren hocam bir yandan isini yapip bir yandan saniye saniye beni teskin etmeye uğrastı sagolsun.ìşini iyi yapan insanlar iyi ki var.Baska yer aramayınız efendim.”

Fatma Gümüş
Ankara Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Bir akrabamın ve ablamın tavsiyesi ile protez ve implant işlemlerim için Özlem Hanım a başvurdum.Öncelikle güleryüzü ve sıcaklığı daha sonra da bilgilendirmesi ile kendisine hayran kaldım.Tüm işlemlerim boyunca Samsun dan Ankara ya gelmeyi sırf Özlem Hanım için göze aldım.Ve asla pişman olmadım.Sürecim çok rahat geçti Sonuç ise mükemmel oldu.Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim herkese tavsiye ederim.”

Münevver Bilgili
Ankara Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Yolum Dr Özlem Koç ile kesiştiği için çok şanslıyım,kendisine implant ve protez için başvurdum, öncelikle kişiliğine ve bilgisine hayran kaldım daha sonra aile ortamı gibi olan kliniğinde tüm korkumu yendim kendimi güvende hissettim,sonuç beklentimin üzerinde oldu.Hijyeni uzmanlığı ortamının sıcaklığı ile öncelikle Özlem Hanım a ve ekibine teşekkürü borç bilirim.Tüm içtenliğimle herkese tavsiye ederim.”

Mediha Türk
Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Özlem hanımla 7 yıldır tanışıyoruz ilk hastalarındanım güler yüzlü olmaları samimiyetleri ile her türlü rahatlığı sağlayan titiz ve özenli çalışmalarıyla çok memnun kaldığım klinik.Herkezin gitmesini tavsiye ederim…”

Senem Akdere
Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“35 yıllık Sağlık Eğitimcisi ve Sağlık çalışanı olarak Profesyonellik, tecrübe, hijyen ve nezaketi bir arada gördüğüm ender kliniklerden. Başarılarınızın devamını dilerim. Teşekkürler.”

Harun Fidancı
Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

özlem koç google yorumları

img
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz!

Sağlığınız Bizim için Değerli...

0555 108 57 07