• info@ozlemkoc.com.tr
  • +90 312 566 1615

İmplant Tedavisi
Ankara | Batıkent

  • 52362 Görüntüleme
  • 10 Ağustos 2022

Modern diş hekimliğinin amacı, hastanın ağız bölgesinde normal konturları, fonksiyonu, rahatlığı, estetiği, konuşmayı, ağız sağlığını yeniden sağlamaktır. Yıllar boyunca, tek diş eksikliklerinde boşluğun komşuluğundaki sağlam dişleri de küçültülerek 3 üyeli köprü yapılmaktaydı. Hastaların istekleri göz ardı edilerek bir sabit köprü protezinin tüm kısıtlamalarını kabul etmeleri istenmiştir. İlerleyen zamanlarda da köprülerin destek aldığı dişlerde problem oluştuğunda sadece kaybedilen köprünün yenilenmesi değil, aynı zamanda kaybedilen destek dişlerden dolayı yeni köprü yapılırken ilave destek dişlere ihtiyaç duyulmasını da gerektirebilir. Çok sayıda destek diş kaybı bu süreçte meydana gelmektedir. Buna ek olarak birbirine bir gövde ile bağlı destek dişler çürüğe daha yatkındır. Kuron sınırındaki çürük lezyonu, kanal tedavisi mümkün olsa bile dişin yapısında kırılmalara sebep olabilir. Köprüdeki kısıtlamalardan dolayı diş hekimleri başka tedavi alternatiflerine yönelmişlerdir. Günümüzde eksik bir dişin yerine implant kullanılarak yerine konması daha doğal bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemiyle, hem hastamızın sağlam dişleri zarar görmemiş olur hem de çekim bölgesindeki kemik kaybının önüne geçilmiş olur.

implant tedavisi ankara

Özlem Koç Özel Diş Kliniği - Batıkent Ankara

İmplant Nedir?

İmplantlar, eksik dişlerinizin protetik açıdan restorasyonu için dişsiz bölgelerdeki kemiğe cerrahi işlem ile yerleştirilen vidalardır.

implant tedavisi batıkent

Diş çekimindeki gibi lokal anesteziyle implant bölgesi uyuşturulur, hastalar tarafından operasyon esnasında ağrı duyulmaz. Belirli bir bekleme süresi sonunda implantın üzerine yerleştirilen çeşitli parçalar yoluyla protez oluşturulur. İmplantla kısmi dişsiz ya da tamamen dişsiz hastalara da protez yapılabilmektedir. Çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlarda kemik tozu ilave edilerek (greftleme) dişsiz çenelerdeki durum modifiye edilebilmekte, protez dizaynı değiştirilebilmektedir. Sonuç olarak kısmi ya da tamamen dişsiz hastalara birçok tedavi seçeneği sunulabilmektedir.

Hastaların tedavi planı yapılırken genellikle maliyet birincil faktör olarak düşünülür. Ancak doktor hastanın özel isteklerini öncelikle öğrenmelidir. Bazı hastalar, doğal dişe mümkün olduğunca çok benzeyen sabit bir proteze psikolojik olarak ihtiyaç duyarlar. Bazı hastalar ise belli başlı problemler ortadan kaldırıldığı sürece restorasyonun sabit ya da hareketli olması konusunda belirgin bir kaygı taşımazlar. Hastanın isteği belirlendikten sonra ideal protez dizaynını tayin etmek için hekim mevcut anatomiyi değerlendirmelidir.

İmplantlar doku dostu titanyumdan yapılmaktadır. Titanyum malzemesinin şekillendirilmesi zordur ve yüksek teknolojiye gereksinim duyulmaktadır, bu yüzden maliyetli bir tedavi şeklidir. Bütün ürünlerde olduğu gibi implantlar arasında da kalite farkı vardır. İmplantın yerleştirildiği kemiğin kalitesi ve hastanın ağız hijyeni implantın başarısını etkileyen faktörlerdendir. Tedavi öncesi ve implant yerleştirildikten sonra diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant yapılmasını engelleyecek herhangi bir durum yoktur. Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmemektedir.

Otomatik Kapı Ankara

metal etiket

seksiyonel kapı

ankara ceza avukatı

ankara şehirlerarası nakliye

bez çanta

ankara boşanma avukatı

şahin ilgi

otomatik kapı fiyatları

yükseköğretim hukuku

Miami Tattoo

Google Yorumları

Bizim için Ne Dediler?

ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Sizinle yaklaşık 6yıldır tanışıyoruz. İyi ki de öyle olmuş.Aile diş hekimim iz oldunuz.Özellikle hijyen, ilgi alakanız ve profesyonelliğiniz bizi size bağladı. Diş tedavisi sonrası inanın ertesi gün hiç bir işlem yaptırmamış gibiyim.Çok başarılısınız. Emeğinize sağlık...”

Gülay Akbaba
Ankara Tavsiye Diş Hekimi
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Özlem hanım ve ekibi 4 yıldır her türlü diş rahatsızlığımda ellerinden gelen her desteği verdiler. Taşınmama rağmen güvenebildiğim tek yer oldukları için halen kendilerine geliyorum. Güvenle tercih edilebilecek bir merkez.”

Tunay Gerikoglu
Ankara Tavsiye Diş Hekimi
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Memleketin bütün güleryüzlü,naif,disiplinli ,titiz dis hekimleri bu klinikte toplanmış net.Ankara'da kesinlikle daha iyi daha temiz bir klinik daha iyi bir ekip bulamazsiniz.Ìşlemi gerceklestiren hocam bir yandan isini yapip bir yandan saniye saniye beni teskin etmeye uğrastı sagolsun.ìşini iyi yapan insanlar iyi ki var.Baska yer aramayınız efendim.”

Fatma Gümüş
Ankara Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Bir akrabamın ve ablamın tavsiyesi ile protez ve implant işlemlerim için Özlem Hanım a başvurdum.Öncelikle güleryüzü ve sıcaklığı daha sonra da bilgilendirmesi ile kendisine hayran kaldım.Tüm işlemlerim boyunca Samsun dan Ankara ya gelmeyi sırf Özlem Hanım için göze aldım.Ve asla pişman olmadım.Sürecim çok rahat geçti Sonuç ise mükemmel oldu.Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim herkese tavsiye ederim.”

Münevver Bilgili
Ankara Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Yolum Dr Özlem Koç ile kesiştiği için çok şanslıyım,kendisine implant ve protez için başvurdum, öncelikle kişiliğine ve bilgisine hayran kaldım daha sonra aile ortamı gibi olan kliniğinde tüm korkumu yendim kendimi güvende hissettim,sonuç beklentimin üzerinde oldu.Hijyeni uzmanlığı ortamının sıcaklığı ile öncelikle Özlem Hanım a ve ekibine teşekkürü borç bilirim.Tüm içtenliğimle herkese tavsiye ederim.”

Mediha Türk
Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“Özlem hanımla 7 yıldır tanışıyoruz ilk hastalarındanım güler yüzlü olmaları samimiyetleri ile her türlü rahatlığı sağlayan titiz ve özenli çalışmalarıyla çok memnun kaldığım klinik.Herkezin gitmesini tavsiye ederim…”

Senem Akdere
Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

“35 yıllık Sağlık Eğitimcisi ve Sağlık çalışanı olarak Profesyonellik, tecrübe, hijyen ve nezaketi bir arada gördüğüm ender kliniklerden. Başarılarınızın devamını dilerim. Teşekkürler.”

Harun Fidancı
Batıkent Diş Hekimi Tavsiye
ankara diş kliniği tavsiye

özlem koç google yorumları

img
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz!

Sağlığınız Bizim için Değerli...

0555 108 57 07